SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dzuveo nowy lek do leczenie silnego bólu
 
Działy: Aktualności
Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi, EMA, zatwierdził stosowanie sufentanylu (Dzuveo) w leczeniu ostrego umiarkowanego i ciężkiego bólu u dorosłych pacjentów.
Dzuveo to lek hybrydowy Sufenta , który został zatwierdzony w Unii Europejskiej od 1978 roku. Lek hybrydowy opieras ie na badaniach przedklinicznych i próbach klinicznych do leku referencyjnego zawierającego tę samą substancję czynną, ale różniącego się takimi cechami, jak wytrzymałość, wskazanie lub postać farmaceutyczna.
Substancja czynna preparatu Dzuveo, sufentanyl, jest opioidem, który wywołuje analgezję poprzez aktywację receptorów μ-opioidowych głównie w obrębie ośrodkowego układu nerwowego.

Dzuveo będzie dostępny w postaci 30-mikrogramowych tabletek podjęzykowych. Najczęstsze działania niepożądane to nudności, wymioty i gorączka. Lek powinien być podawany wyłącznie przez personel medyczny, który ma doświadczenie w leczeniu opioidami.

Szczegółowe zalecenia dotyczące stosowania preparatu Dzuveo zostaną opisane po wydaniu przez Komisję Europejską pozwolenia na dopuszczenie do obrotu.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe