Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ginekologia i położnictwo nowe trendy - dziesiąta edycja
Źródło: AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 29.05.2019
 
 
X Konferencja Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy rozpocznie się pojutrze w Poznaniu pod naukowym kierownictwem prof. dr hab. Macieja Wilczaka, który w stolicy Wielkopolski stworzył - Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, funkcjonujące przy Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Prof. Wilczak do udziału w konferencji zaprosił najwybitniejszych europejskich specjalistów w dziedzinie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery): prof. Jeana-Bernarda Dubuissona ze Szwajcarii oraz dr Friedricha Pauli z Niemiec i dr Burgharda Abendsteina z Austrii.

Zaproszeni lekarze w przeddzień konferencji poprowadzą warsztaty przy użyciu najnowocześniejszych jednorazowych narzędzi laparoskopowych z systemem obrazowania zabiegów operacyjnych w technice 3D, które transmitowane będą z sal operacyjnych do sali dydaktyczne im. prof. Andrzeja Głydy , gdzie lekarze z całej Polski obserwować będą mogli przeprowadzane operacje. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z operatorami wykonującymi zabiegi rekonstrukcji zaburzeń statyki dna miednicy mniejszej przy użyciu tytanizowanych siatek polipropylenowych wykonywane : drogą laparoskopową - metodą opracowaną przez prof. Jeana Dubuissona oraz z dostępu pochwowego. W sesji inaugurującej konferencję - goście podzielą się wynikami swoich badań i doświadczeń w zakresie szczegółów dotyczących w/w technik operacyjnych.

Oprócz tego zaplanowano blok tematyczny poświęcony antykoncepcji hormonalnej i HTZ z punktu widzenia ginekologa i onkologa, a także nowoczesnych metod obrazowania w ginekologii i opiece nad kobieta w ciąży.

Link do programu: www.termedia.pl/Konferencja-X-Konferencja-Ginekologia-i-Poloznictwo-Program-szczegolowy,971,6987.html
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe