Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ginekologia onkologiczna - kontrowersje

Autor: Alicja Kostecka |Data: 16.05.2019
 
 
Jutro w Poznaniu rozpoczyna się dwudniowa konferencja „Ginekologia onkologiczna - kontrowersje”. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. dr hab. Stefan Sajdak, który zaprosił do udziału w konferencji znakomitych naukowców i praktyków w ginekologii.
- Nowotwory ginekologiczne to szerokie spektrum zagadnień. Zaliczamy do nich bowiem nowotwory piersi, jajnika, trzonu szyjki macicy i sromu. W każdym z tych obszarów profilaktyka jest inna. W zawiązku z tym każdy ginekolog powinien być wyedukowany począwszy od nowotworów piersi u dziewcząt w okresie dojrzewania poprzez okres rozrodczości do menopauzy, kiedy tych nowotworów jest najwięcej - mówi prof. Stefan Sajdak z
Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego,Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Prof. Anita Olejek będzie mówiła o nowych opcjach terapeutycznych w ginekologii onkologicznej , prof. Robert Jach o molekularnej diagnostyce nowotworów szyjki macicy, o mięśniakach macicy – prof. Anna Markowska, o nowotworach macicy opowie szerzej prof. Ewa Nowak-Markwitz. Prof. Anna Kwaśniewska poruszy temat endometriozy, jako problem onkologiczny, a prof. Wiesława Bednarek będzie mówiła na wciąż kontrowersyjny temat terapii hormonalnej a nowotwory. Wreszcie o nowości w chirurgii leczenia raka gruczołu piersiowego przedstawi dr hab. Dawid Murawa.
Link do programu szczegółowego:www.termedia.pl/Konferencja-Ginekologia-onkologiczna-kontrowersje-Program,964,7356.html
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe