Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym – praktyczne warsztaty

Autor: Patryk Dąbrowski |Data: 14.09.2021
 
 
W piątek 10 września w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym odbyły się kolejne warsztaty „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym”, realizowane w ramach działalności praktyczno-edukacyjnej Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej.
Warto podkreślić, że ten rodzaj minimalnie inwazyjnych zabiegów wykonywanych we wnętrzu jamy macicy nie wymaga znieczulenia ogólnego.

Podczas tej edycji warsztatów prof. Maciej Wilczak wraz z zespołem lekarzy Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka przedstawiali „krok po kroku” praktyczne zasady i najnowsze techniki stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej tylko w znieczuleniu miejscowym.

Pacjentka w czasie wykonywania takiego zabiegu jest w pełni świadoma i ma wyjątkową możliwość obserwowania wszystkich etapów minimalnie inwazyjnego zabiegu, a po mniej więcej 2 godzinach może opuścić szpital.

Ponadto, w każdym momencie wykonywania tego typu procedury medycznej pacjentka może rozmawiać z lekarzem oraz zadawać mu pytania dotyczące przebiegu poszczególnych etapów procedury zarówno diagnostycznej, jak i operacyjnej.

Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym to nowoczesna metoda diagnozowania i terapii zmian wewnątrzmacicznych, stanowiąca doskonałą alternatywę dla zabiegów wewnątrzmacicznych wykonywanych w znieczuleniu ogólnym, co w sposób bardzo istotny zmniejsza ryzyko okołooperacyjne.

W obecnej edycji Praktycznych Warsztatów Histeroskopowych wykonano 6 zabiegów endoskopowych z wykorzystaniem systemu znieczulenia miejscowego Hystero-Block. W warsztatach wzięli udział lekarze ginekolodzy z Bydgoszczy, Elbląga, Chojnic oraz Gdańska.

Warto podkreślić, że tego typu nowoczesne zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym są bardzo istotne w rozpoznawaniu i leczeniu takich schorzeń jak:

• nieprawidłowe krwawienia,
• polipy kanału szyjki macicy i jamy macicy,
• mięśniaki podśluzówkowe kanału i jamy macicy,
• zrosty wewnątrzmaciczne,
• niepłodność,
• niemożność donoszenia ciąży.

Szczegółowe informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum:

INFORMACJE
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe