Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jakie są nowe trendy w ginekologii i położnictwie?

Redaktor: Patryk Dąbrowski |Data: 07.04.2022
 
 
Ginekologia jest dziedziną medycyny, w której głównym przedmiotem zainteresowania są dolegliwości związane z żeńskimi narządami rodnymi. Obejmuje ona leczenie i profilaktykę, co może przeciwdziałać rozwojowi niektórych chorób, np. raka piersi czy raka szyjki macicy. Blisko związane są z nią położnictwo oraz ginekologia estetyczna.
Ginekologia to szerokie pojęcie, obejmujące zarówno profilaktykę, jak i leczenie różnych dolegliwości w obrębie piersi oraz żeńskich narządów rozrodczych.

Profilaktyka ginekologiczna skupia się przede wszystkim na wykonywaniu okresowych badań diagnostycznych – powinny być one wykonywane nie rzadziej niż raz w roku.

Dla wielu kobiet choroby ginekologiczne, czyli te związane z układem płciowym, wciąż stanowią temat tabu. Często wstydzą się one wizyt u lekarza i czekają, aż problem sam minie, lub ignorują uciążliwe objawy. Tymczasem bóle w podbrzuszu, krwawienia międzymiesiączkowe czy dyskomfort podczas współżycia mogą świadczyć o schorzeniu, które będzie miało negatywny wpływ na zdrowie lub płodność.

Tematy powikłań zabiegów ginekologicznych, najnowszych metod diagnostyki i terapii oraz prawidłowej antykoncepcji poruszone zostaną podczas konferencji Ginekologia i Położnictwo – Nowe Trendy 2022, która odbędzie się 27 i 28 maja w Poznaniu.

Wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny wydarzenia zapewnią eksperci, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w sesji otwierającej pierwszy dzień konferencji, a wśród nich najwybitniejsi europejscy specjaliści w zakresie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej: prof. Jean-Bernard Dubuisson ze Szwajcarii, prof. Joerg Keckstein z Austrii oraz dr Ladina Christoffel ze Szwajcarii i dr Burghard Abendstein z Austrii.

W trakcie wydarzenia odbędą się również bezpłatne, praktyczne warsztaty Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej krok po kroku – 26 maja w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Poznaj szczegóły konferencji i zarejestruj się już dziś:

STRONA WYDARZENIA