SPECJALIZACJE
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Joga pomaga w łagodzeniu objawów menopauzy
 
Kobiety w okresie menopauzy, które ćwiczą jogę, mogą odczuwać większą ulgę w przypadku symptomów, takich jak nocne poty i uderzenia gorąca, niż ich rówieśnice, które nie wykonują tego rodzaju ćwiczeń, sugeruje to przegląd istniejących badań.
Zespół badawczy przeanalizował dane dotyczące 1 306 kobiet w 13 różnych próbach. Część kobiet została losowo wybrana do ćwiczenia jogi, inna zaś część została przypisana do edukacji zdrowotnej oraz innych form ćwiczeń. Wszystkie kobiety cierpiały na objawy menopauzy na początku badań.
Joga okazała się skuteczna w zmniejszaniu całkowitych symptomów menopauzy, niepokoju związanego z jej objawami, uderzeniami gorąca i nocnymi potami, a także w redukcji objawów suchości pochwy oraz bólu związanego z seksem.
Kobiety przechodzą menopauzę po ustaniu miesiączki, co zwykle ma miejsce w wieku od 45 do 55 lat. Ponieważ jajniki ograniczają produkcję hormonów estrogenu i progesteronu w latach poprzedzających menopauzę i później, kobiety mogą odczuwać jej objawy od suchości pochwy po zmiany nastroju. , ból stawów i bezsenność.
Przeprowadzone badanie wskazało na potencjalnie korzystny wpływ jogi na wszystkie kobiety z objawami menopauzy.
Joga to aktywność fizyczna stosunkowo niskiego ryzyka, którą można łatwo dostosować do różnych poziomów sprawności, ponadto można ją ćwiczyć w dowolnym miejscu i o każdej porze dnia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe