Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
UM w Poznaniu

Minimalnie inwazyjna operacja ginekologiczna w zasobach WebSurg On Line University of IRCAD

Źródło: Szpital Kliniczny UM w Poznaniu
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 25.01.2021
 
 
Pierwsza w Polsce minimalnie inwazyjna operacja ginekologiczna uteropeksji bocznej w leczeniu wypadania narządów płciowych została opublikowana w WebSurg On Line University of IRCAD w Strasburgu.
Zrealizowana w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu, operacja podwieszenia narządów płciowych w leczeniu wypadania narządów płciowych, wykonana techniką minimalnie inwazyjną została zaakceptowana i opublikowana w największym na świecie Wirtualnym Uniwersytecie z siedzibą w Strasburgu.

WebSurg On Line University of IRCAD jest jednym z najbardziej prestiżowych Uniwersytetów On Line powstałym na bazie IRCAD, jednego z światowych liderów kształcenia w zakresie najnowocześniejszych i minimalnie inwazyjnych metod chirurgicznych.

IRCAD to Centrum Kształcenia dla lekarzy, które zostało powołane w 1994 roku z inicjatywy prof. Jacques Marescaux na bazie Szpitala Uniwersyteckiego w Strasburgu. Od momentu powstania IRCAD zyskał światową sławę jako wiodący instytut badawczo-edukacyjny, którego działalność jest w pełni poświęcona badaniom oraz nauczaniu najbardziej innowacyjnych i minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych. W tym nowoczesnym centrum edukacji corocznie odbywają się szkolenia dla ponad 6 tysięcy chirurgów z całego świata w zakresie 12 specjalności medycznych.

- IRCAD to instytucja edukacyjna, która posiada certyfikat ACS (American College of Surgeons) i stanowi obecnie punkt odniesienia w dziedzinie chirurgii z minimalnym dostępem – mówi prof. Maciej Wilczak koordynator i inicjator powstania Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ze względu na konieczność globalizacji szkolenia chirurgicznego w skali międzynarodowej - IRCAD stworzył WebSurg On Line University of IRCAD, czyli Wirtualną Uczelnią poświęconą chirurgii o minimalnym dostępie. Uniwersytet WebSurg On Line jest obecnie światowym numerem jeden w dziedzinie edukacji online w zakresie chirurgii małoinwazyjnej. WeBSurg University of IRCAD jest dostępny w 7 językach i skupia około 380 tys. aktywnych członków. W ramach działań WebSurg On Line University publikowane są treści multimedialne, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii chirurgii małoinwazyjnej (m.in. w chirurgii ogólnej i gastroenterologicznej, chirurgii ginekologicznej, chirurgii dziecięcej, torakochirurgii i innych) skierowane do lekarzy 12 specjalności chirurgicznych.

- Opublikowanie na łamach WebSurg University of IRCAD pierwszej pochodzącej z Polski operacji ginekologicznej wykonanej w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jest dla mnie i moich współpracowników ogromnym wyróżnieniem i dodatkowym asumptem do jeszcze bardziej intensywnej pracy dla dobra wszystkich naszych pacjentek – podkreśla prof. Maciej Wilczak kierownik Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka oraz koordynator Centrum.

Pacjentki mogą się zapoznać za pośrednictwem strony internetowej z zakresem zabiegów, które są wykonywane są w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, a lekarze ginekolodzy mogą wziąć udział w kursach i warsztatach zaplanowanych na 2021 rok.

Informacje dla pacjentek o zasadach i możliwościach skorzystania z operacji ginekologicznych wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej znajdują się pod linkiem:
www.gpsk.ump.edu.pl/szpital/centrum-minimalnie-inwazyjnej-chirurgii-miednicy-mniejszej.html

Informacja o Warsztatach Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej dla lekarzy:
1. WARSZTAT - 02.03.2021 - www.termedia.pl/Konferencja-MINIMALNIE-INWAZYJNA-CHIRURGIA-MIEDNICY-MNIEJSZEJ-KROK-Intro,1447,12924.html
2. WARSZTAT - 13.04.2021 - www.termedia.pl/Konferencja-MINIMALNIE-INWAZYJNA-CHIRURGIA-MIEDNICY-MNIEJSZEJ-KROK-Intro,1456,13024.html
3. WARSZTAT - 20.05.2021 - www.termedia.pl/Konferencja-MINIMALNIE-INWAZYJNA-CHIRURGIA-MIEDNICY-MNIEJSZEJ-KROK-Intro,1457,13030.html
4. WARSZTAT - 28.09.2021 - www.termedia.pl/Konferencja-MINIMALNIE-INWAZYJNA-CHIRURGIA-MIEDNICY-MNIEJSZEJ-KROK-Intro,1458,13036.html
5. WARSZTAT - 23.11.2021 – www.termedia.pl/Konferencja-MINIMALNIE-INWAZYJNA-CHIRURGIA-MIEDNICY-MNIEJSZEJ-KROK-Intro,1459,13042.html
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe