SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia promuje karmienie piersią
 
Działy: Aktualności
Od 26 maja do 1 czerwca potrwa Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią Dziecięce body z napisem promującym karmienie piersią oraz informacją z zaleceniami WHO na ten temat trafią do 40 szpitali położniczo-ginekologicznych, które przekażą je pacjentkom.
WHO zaleca wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia oraz kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających.

Szpitale, które chcą wziąć udział w tej akcji powinny przesłać zgłoszenie do dnia 14 maja 2018 r., na adres a.trzewik@mz.gov.pl. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia muszą zawierać: nazwę szpitala, adres korespondencyjny placówki, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz jej numer telefonu.

Ministerstwo zapowiada jeszcze w maju ogłoszenie kolejnych konkursów na realizację zadań z zakresu upowszechniania karmienia piersią w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Obejmą one między innymi szkolenia kadr medycznych, a także nowe konkursy na dofinansowanie sprzętu niezbędnego do funkcjonowania banków mleka kobiecego, w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na lata 2017-2021.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe