Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nie tylko ringi merytoryczne

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 24.05.2018
 
 
Najwybitniejsi europejscy specjaliści w dziedzinie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej: prof. Jean-Bernard Dubuisson ze Szwajcarii, dr Henri Clavé z Francji oraz dr Friedrich Pauli z Niemiec przyjęli zaproszenie na konferencję Ginekologia i Położnictwo. Nowe Trendy. W sesji inaugurującej to wydarzenie, podzielą się wynikami swoich badań i doświadczeń w zakresie szczegółów dotyczących technik operacyjnych, z których stosowania znani są nie tylko w Europie, ale i na świecie.
Do Poznania z całej Polski w czerwcu przyjadą lekarze – ginekolodzy by po raz dziewiąty wziąć udział w jednym z najbardziej niekonwencjonalnych spotkań poświęconych tej tematyce. Do grona wykładowców konferencji "Ginekologia i Położnictwo-Nowe Trendy", oprócz gości z zagranicy, zaproszono czołowych krajowych ekspertów. Jak zwykle nie zabraknie pytań trudnych, kontrowersyjnych oraz gorących sporów pod szyldem "ringi merytoryczne". O to by program był ciekawy i przedstawiony w interesujący dla uczestników sposób zadba mistrz słowa, obdarzony niezwykłym darem dydaktycznym - prof. Maciej Wilczak, kierownik naukowy spotkania.

- Podczas tegorocznej Konferencji poruszymy również bardzo kontrowersyjne tematy, m.in. problem morcelacji mięśniaków macicy podczas laparoskopii. Ponieważ Państwa zdanie jako praktyków jest dla nas bardzo istotne, zapraszamy do odwiedzenia zakładki „Strefa uczestnika” na stronie Konferencji i wyrażenia swojego stanowiska w tej sprawie. Wyniki uzyskane dzięki Państwa zaangażowaniu zostaną zaprezentowane jako bardzo ważny głos w merytorycznej dyskusji, dlatego z góry dziękujemy za pomoc. Innym ważnym tematem, jaki poruszymy podczas obrad, są zasady żywienia kobiet ciężarnych. Zagadnienie to stanowi obszar wielu kontrowersji w naszych codziennych relacjach z pacjentkami, do dyskusji zaprosiliśmy więc najwybitniejszych specjalistów w zakresie dietetyki, którzy w oparciu o EBM przedstawią najnowsze wytyczne w tej kwestii – mówi prof. Maciej Wilczak.

Ważnym punktem programu będą Warsztaty Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, podczas których zagraniczni eksperci zaprezentują „na żywo” szczegóły technik, jakimi posługują się w codziennej praktyce zawodowej.
Szczegółowy program i informacje na stronie konferencji
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe