Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szpital Miejski w Zabrzu

Nie żyje prof. Jerzy Sikora

Źródło: Szpital Miejski w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Dziennik Zachodni
Autor: Krystian Lurka |Data: 16.07.2019
 
 
Tagi: Jerzy Sikora
Profesor Sikora był cenionym ginekologiem-położnikiem, wieloletnim wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a także kierownikiem Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Szpitalu Miejskim w Zabrzu.
Jerzy Sikora urodził się 16 lipca 1957 roku w Częstochowie. Dyplom i tytuł lekarza zdobył na Wydziale Lekarskim Śląskiej Uczelni w Zabrzu w 1982 roku. Jako lekarz pracę rozpoczął w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach. Od 1990 roku był pracownikiem uczelni.

W Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach wykładał w Zakładzie Patologii Ciąży w Katedrze Zdrowia i Kobiet. Był również kierownikiem Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, Patologii Ciąży, Ginekologii Onkologicznej, Endokrynologii Ginekologicznej w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu.

O sprawie poinformowały Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i "Dziennik Zachodni". Nie wyjaśniono, co było przyczyną śmierci.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe