SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nowe wytyczne dotyczące porodów naturalnych po uprzednim cesarskim cięciu
 
Działy: Aktualności
Zaktualizowane wytyczne Amerykańskiego College`u Ginekologów i Położników dotyczące porodów naturalnych po uprzednim porodzie zakończonym cesarskim cięciem (VBAC) informują, że 60%-80% kobiet osiąga sukces podczas porodu naturalnego.
Najlepsza sytuacja dla kobiety rodzącej, po uprzednim porodzie przez cesarskie cięcie to taka, w której równowaga ryzyka i szanse na sukces są akceptowalne zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza.
Istnieją pewne warunki, które mogą sprawić, że poród naturalny będzie mniej prawdopodobny. Należą do nich : zaawansowany wiek matki, wysoki wskaźnik masy ciała, a także wysoka masa urodzeniowa dziecka.
Komisja ACOG opublikowała nowe zalecenia w listopadowym numerze Obstetrics & Gynecology. Zalecenia zastępują te opublikowane w sierpniu 2010 r.
Według rekomendacji porody naturalne powinny się odbywać w odpowiednich ośrodkach, które mogą zapewnić cesarskie cięcie w sytuacjach stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia kobiety i płodu. Kobiety te nie powinny natomiast rodzić w domu, ponieważ komplikacje, wymagające natychmiastowej opieki medycznej mogą być nieprzewidywalne.
Autorzy wytycznych zauważają , że poród naturalny wiąże się z wieloma zaletami – jedną z nich jest umożliwienie kobietom uniknięcia poważnych operacji brzusznych i zmniejszenia ryzyka krwawienia. Skraca się również okres rekonwalescencji, zmniejsza ryzyko zakrzepów i infekcji.
Przy podejmowaniu decyzji o porodzie naturalnym, należy wziąć pod uwagę liczbę wcześniejszych cięć cesarskich, ich przyczyny oraz rodzaje zastosowanych nacięć chirurgicznych.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe