SPECJALIZACJE
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ponatinib może być skutecznym lekiem w raku jajnika
 
Działy: Aktualności
Lek przeciwnowotworowy stosowany w walce z białaczką jest obiecującym leczeniem w rzadkim i agresywnym typie raka jajnika - drobnokomórkowego raka typu hiperkalcemicznego (SCCOHT) - który atakuje młode kobiety i dziewczęta, wynika z badań przeprowadzonych przez Translational Genomics Research Institute (TGen).
Ponatinib znajduje się w fazie przedklinicznych badań i znacznie opóźnił wzrost guza i zmniejszył objętość guza w SCCOHT, wynika z badań opublikowanych w internetowym wydaniu czasopisma naukowego Clinical Cancer Research . Odkrycia wskazuje, że ponatynib powinien być testowany u pacjentów ze SCCOHT w badaniach klinicznych.

W najnowszym badaniu naukowcy z laboratorium TGen odkryli, że nowotwory SCCOHT, kierowane przez inaktywację genu SMARCA4, są zależne od komórkowych szlaków receptorowych kinazy tyrozynowej (RTK). Naukowcy zidentyfikowali ponatynib jako najskuteczniejszy klinicznie zatwierdzony inhibitor RTK.

W modelach laboratoryjnych ponatinib opóźnił czas podwojenia guza czterokrotnie, a jednocześnie zmniejszył objętość guza w modelach aż o 58,6 procent, wynika z badań.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe