SPECJALIZACJE
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prasterone zatwierdzony w leczeniu atrofii pochwy i sromu u kobiet po menopauzie
 
Działy: Aktualności
Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków zatwierdził dopuszczenie do obrotu leku Prasterone (Intarosa, Endoceutics Ltd) w leczeniu kobiet po menopauzie z powodu atrofii sromu i pochwy oraz objawów o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego.
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zaaprobowała Prasterone w łagodzeniu bólu od umiarkowanego do silnego podczas stosunku płciowego (dyspareunia) u kobiet po menopauzie.
Prasteron jest naturalnie występującym steroidem, który działa poprzez mechanizm, w którym pośredniczą estrogeny, w celu zwiększenia liczby powierzchownych i pośrednich komórek w błonie śluzowej pochwy i zmniejszenia liczby komórek parabazalnych. Ułatwia także wzrost zdrowej flory bakteryjnej poprzez obniżenie PH pochwy bliżej naturalnego zakresu.
Najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym Prasteronu są upławy.
Prasteron, znany również jako dehydroepiandrosteron (DHEA), będzie sprzedawany jako Pessar 6,5 mg.
Podsumowanie właściwości produktu zostanie opublikowane w europejskim publicznym raporcie z oceny i przedstawi szczegółowe zalecenia dotyczące stosowania Prasteronu. Zalecenia będą dostępne we wszystkich oficjalnych językach Unii Europejskiej po wydaniu przez Komisję Europejską pozwolenia na dopuszczenie do obrotu.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe