Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Romuald Dębski nie żyje
Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.12.2018
 
 
Profesor Dębski był ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. I jednym z najlepszych ginekologów w Polsce. Zmarł w wieku 62 lat. Pogrzeb odbędzie się 4 stycznia o godzinie 14:00 na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w Warszawie. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie o godz. 12:00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.
- Z głębokim żalem żegnamy profesora Romualda Dębskiego, wybitnego ginekologa, humanistę, przyjaciela naszego szpitala - poinformował Szpital Praski w Warszawie w czwartek (20 grudnia), a "Gazeta Wyborcza" dodała: - Odszedł w nocy ze środy na czwartek. Kilka dni wcześniej przewrócił się i uszkodził rdzeń kręgowy.

Profesor Romuald Dębski urodził się w 1956 roku. W 1982 ukończył studia medyczne w Akademii Medycznej w Warszawie. Był specjalistą położnictwa, ginekologii i endokrynologii, a także wykładowcą akademickim oraz autorem lub współautorem ponad publikacji związanych z tematyką z zakresu położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej.

Romuald Dębski był ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie i jednym z najlepszych ginekologów w Polsce. Działał w towarzystwach naukowych, między innymi jako wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i prezes Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy.

Dębski był zwolennikiem prawa do wyboru kobiety do decydowania o własnym ciele. Uważał, że projekt zaostrzenia przepisów aborcyjnych to ograniczenie ich praw. Wielokrotnie mówił, że poglądy na aborcję zmieniają się w chwili, kiedy problem zaczyna kogoś dotykać osobiście.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe