SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Transplantacja penisa
 
Działy: Aktualności
Unikatową, pierwszą na świecie operację przeszczepu penisa i moszny u żołnierza ranionego w Afganistanie przeprowadzono w Szpitalu Uniwersyteckim Johns Hopkins w Baltimore.
Operację przeprowadził zespół dziewięciu chirurgów plastycznych i dwóch chirurgów urologicznych. Operacja trwała 14 godzin. Pacjent posiadał cześć własnego penisa, tak że lekarze mogli doczepić do niego nowy organ i połączyć z trzema tętnicami, czterema żyłami i dwoma nerwami. Zespół przeszczepił całego penisa, mosznę bez jąder i częściowo ścianę brzucha od zmarłego dawcy.Żołnierz otrzymał także od dawcy szpik kostny, aby zmniejszyć ryzyku odrzucenia przeszczepu. Ze względów etycznych pacjentowi, nie przeszczepiono jąder, by nie mógł mieć w przyszłości potomstwa. Operacja polega na transplantacji skóry, mięśni i ścięgien, nerwów, kości i naczyń krwionośnych. Lekarze maja nadzieję, ze przeszczep pomoże przywrócić mężczyźnie normalne funkcje układu moczowego i seksualnego.
Lekarze uważają, że chociaż możliwe jest odtworzenie penisa za pomocą tkanki z innych części ciała, do osiągnięcia erekcji byłby niezbędny implant protezowy, a to wiązałoby się z dużo wyższym wskaźnikiem infekcji.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe