Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

W Poznaniu 470 dzieci przyszło na świat dzięki miejskiemu programowi dofinansowania in vitro

Udostępnij:
Tagi: Poznań, in vitro
– Wciąż mogą się zgłaszać pary chcące wziąć udział w programie in vitro. Jego uczestnicy mogą liczyć na trzykrotne dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego – poinformował Urząd Miasta Poznania.
Z dofinansowania do procedury zapłodnienia pozaustrojowego mogą skorzystać pary, które mieszkają w Poznaniu i spełniają określone kryteria. Powinny być m.in. w związku małżeńskim lub partnerskim oraz rozliczać podatki w Poznaniu. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale od 20 do 43 lat.

– Uczestnicy programu mogą liczyć na trzykrotne dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie albo na trzykrotne dofinansowanie w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka, pod warunkiem że poprzednia dofinansowana procedura nie była skuteczna, czyli nie urodziło się w jej wyniku dziecko – podano.

Magistrat poinformował 1 czerwca, że dzięki miejskiemu programowi dofinansowania do in vitro na świat przyszło 470 dzieci. Trwa druga edycja programu, która rozpoczęła się w 2021 r. i potrwa do końca 2024 r. Pierwsza realizowana była w latach 2017–2020.

Wskazano, że program jest realizowany przez trzy placówki lecznicze, wybrane w postępowaniu konkursowym. Są to: Medi Partner sp. z o.o. – InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, IVI sp. z o.o. – Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian. Aby przystąpić do programu, należy złożyć wniosek w jednej z wybranych przychodni.

Miasto Poznań zabezpieczyło w budżecie ponad 7,3 mln zł na realizację każdej z obu edycji programu – czyli po ponad 1,8 mln zł na każdy rok.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.