Specjalizacje, Kategorie, Działy

Warsztaty online ze Szpitala na Polnej

Wyślij:
Udostępnij:
Źródło: UMP
Redaktor: Aleksandra Lang |Data: 05.10.2022
 
 
Koniec września był dla zespołu Kliniki Matki i Dziecka Szpitala na Polnej bardzo intensywny pod względem prowadzonych szkoleń. 27 września w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej odbyły się kolejne Praktyczne Warsztaty Operacyjne.
Czwarte już w tym roku warsztaty cieszyły się jak zwykle dużym zainteresowaniem środowiska polskich ginekologów. Tym razem gościliśmy medyków z Oławy i Nowego Tomyśla. Minimalnie inwazyjne zabiegi wykonywane technikami endoskopowymi oraz przezpochwowymi były transmitowane online. Ta ugruntowana na medycznym „rynku edukacyjnym” metoda kształcenia została wprowadzona po raz pierwszy w Polsce, w ginekologii operacyjnej, właśnie w Szpitalu przy ulicy Polnej.

Ginekolodzy mieli unikatową możliwość wzięcia czynnego udziału w 3 operacjach laparoskopowych i 3 drogą przezpochwową. Wspólnie z zespołem Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka, pod kierownictwem prof. Macieja Wilczaka, uczestnicy zapoznawali się z najnowszymi technikami i zasadami stosowanymi w nowoczesnej i minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej. Dzięki symultanicznej transmisji z dwóch sal operacyjnych zabiegi na żywo obserwowało kilkudziesięciu lekarzy ginekologów z całej Polski.

– Formuła edukacji operacyjnej online umożliwia w jednym czasie na żywo udział w zabiegach operacyjnych wielu lekarzom, dając szansę na zadawanie pytań w trakcie całej operacji. Jest to nadal bardzo skuteczne narzędzie służące przekazywaniu wiedzy i praktycznych rad w zakresie tego typu technik operacyjnych, kierowane głównie do młodych lekarzy ginekologów – stwierdza prof. Maciej Wilczak, koordynator Centrum.

Wszystkie wykonywane zabiegi z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej jak zwykle opatrzone były precyzyjnymi i praktycznymi komentarzami lekarza operatora, dotyczącymi poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji.

Patronat honorowy nad cyklem warsztatów w 2022 r. objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr n. med. hab. Andrzej Tykarski.

Kalendarz spotkań, szczegółowe informacje oraz zapisy

Więcej informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.