Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Zaszczepione matki rodzą dzieci z przeciwciałami SARS-CoV-2

Źródło: PAP
Autor: Monika Stelmach |Data: 08.04.2021
 
 
Chłopiec o imieniu Bruno jest pierwszym dzieckiem w Hiszpanii, które ma przeciwciała dzięki zaszczepieniu jego matki przeciw SARS-CoV-2. Kobieta poddała się szczepieniom, ponieważ pracuje w balearskiej ochronie zdrowia. To już kolejny taki przypadek na świecie.
Na Ibizie urodził się drugi w Hiszpanii noworodek z przeciwciałami przeciwko COVID-19. Przeciwciała przekazała mu jego matka w okresie prenatalnym, w rezultacie szczepień.

Jak poinformowały władze szpitala Can Misses na Ibizie, w którym urodził się chłopczyk, jego matka przyjęła dwie dawki szczepionki w ostatnich trzech miesiącach przed porodem.

Według Raquel Gascon, szefowej oddziału położnictwa szpitala Can Misses, przeprowadzone po porodzie badania serologiczne dowiodły wysokiego poziomu przeciwciał zarówno w przypadku noworodka, jak i jego matki.

– W najbliższych tygodniach spodziewamy się porodu dwojga innych dzieci, których matki również były szczepione w ostatniej fazie ciąży. Liczymy, że również i w tych przypadkach doszło do przekazania przeciwciał noworodkom – stwierdziła Gascon, informując że oczekujące na poród ciężarne również pracują w służbie zdrowia.

Bruno jest drugim dzieckiem, które urodziło się z przeciwciałami COVID-19 w Hiszpanii. W październiku w szpitalu w mieście Huesca, na północnym wschodzie kraju, na świat przyszedł noworodek z wysokim poziomem przeciwciał. Niezwykle rzadkie zjawisko lekarze tłumaczyli wówczas faktem, że podczas ciąży jego matka przebyła COVID-19, co mogło wpłynąć na pojawienie się przeciwciał u malucha.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe