Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

10 tys. łóżek covidowych do likwidacji

Źródło: PAP, Program Pierwszy Polskiego Radia
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 22.01.2021
 
 
– Na koniec stycznia ograniczymy liczbę łóżek przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem do 28 tys. Dalszy plan zakłada zejście do 25 tys. – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Wiceminister Waldemar Kraska na antenie radiowej „Jedynki” powiedział, że resort zdrowia zaczyna „odmrażanie” łóżek covidowych. W szczycie epidemii 35 tys. łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 było wypełnionych niemal w 100 proc. Do końca stycznia ma zostać nie więcej niż 28 tys., a w kolejnym etapie ich liczba zostanie ograniczona do 25 tys.

Waldemar Kraska podkreślił, że „uwolnienie” łóżek jest potrzebne, bo Polacy chorują nie tylko na COVID-19, ale także na inne choroby. – Chcemy zwiększyć dostęp do pozostałych usług medycznych. Szczególnie, że mamy w zapasie szpitale tymczasowe, które są puste i daj Boże, aby dalej były puste. Ale muszą zostać, bo jeśli będzie trzeba, to je wykorzystamy – powiedział wiceminister.

21 stycznia ministerstwo informowało, że z 30503 łóżek przygotowanych dla pacjentów covidowych zajętych jest 14928.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe