Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Będą dodatkowe wynagrodzenia dla personelu medycznego

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 27.11.2020
 
 
– Jeszcze w listopadzie mają być wypłacone dodatkowe wynagrodzenia dla całego personelu, który zajmuje się pacjentami zakażonymi koronawirusem w szpitalach II i III poziomu, dodatkowo dla ratowników medycznych oraz diagnostów laboratoryjnych w laboratoriach szpitalnych – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Nadal nie została opublikowana ustawa antycovidowa, na mocy której wszyscy pracownicy ochrony zdrowia zajmujący się pacjentami zakażonymi mieliby dostać dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 100 proc. pensji brutto.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji przypomniał jednak, że 1 listopada minister zdrowia Adam Niedzielski wydał Narodowemu Funduszowi Zdrowia polecenie wypłaty dodatkowych 100 proc. wynagrodzenia całemu personelowi medycznemu, który pracuje na pierwszej linii walki z COVID-19.

– W tej chwili odbywa się aneksowanie umów między szpitalami a NFZ. Na podstawie tych aneksów już za listopad będą wypłacane dodatkowe wynagrodzenia dla całego personelu walczącego z COVID-19 w szpitalach II i III poziomu, dodatkowo dla ratowników medycznych oraz diagnostów laboratoryjnych w laboratoriach szpitali – wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz.

W poleceniu, które weszło w życie z dniem podpisania (1 listopada), wskazano, że obejmie ono poza wskazanym personelem medycznym szpitali II i III poziomu, również podmioty lecznicze, w których skład wchodzą jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego lub izby przyjęć, a także laboratoria podmiotów leczniczych będących szpitalami I, II i III poziomu, z którymi Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę na wykonywanie testów diagnostycznych RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2.

Przeczytaj także: „Coraz bliżej strajku pielęgniarek i położnych".

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe