Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Drugi w Polsce ośrodek badań nad koronawirusami

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Autor: Monika Stelmach |Data: 19.11.2020
 
 
Celem inwestycji jest adaptacja części laboratorium wirusologicznego na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które stanie się drugim, obok Małopolskiego Centrum Biotechnologii, ośrodkiem badań nad koronawirusami w Polsce.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oficjalnie przekazał prof. dr. hab. Krzysztofowi Bielawskiemu, prorektorowi ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Gdańskiego, informację o przyznaniu dotacji celowej z budżetu państwa w kwocie 4 mln zł na adaptację infrastruktury Uniwersytetu Gdańskiego na potrzeby utworzenia laboratorium BSL 3+.

– Trwająca pandemia COVID-19 spowodowana przez koronawirusy pokazuje, jak niebezpieczny jest ich potencjał infekcyjny, dlatego też adaptacja laboratoriów do poziomu bezpieczeństwa BSL 3+ wymagana przy pracy z patogenami ludzkimi roznoszonymi drogą powietrzną, jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego kraju – argumentuje na swojej stronie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe