Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
WHO

Liczba szczepień w Europie zbyt mała, by zapobiec nawrotowi pandemii

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 11.06.2021
 
 
– Dotychczas tylko 30 proc. Europejczyków otrzymało co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19, co nie wystarczy, by zapobiec kolejnej fali zakażeń koronawirusem – ocenił dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge.
W ostatnich miesiącach liczba nowych zakażeń koronawirusem, zgonów i hospitalizacji spadła, co pociągnęło za sobą łagodzenie obostrzeń w 36 z 53 państw kontynentu. Jednocześnie zaczyna się sezon turystyczny. Hans Kluge zwraca uwagę, że jeszcze za wcześnie, aby zapomnieć o pandemii.

– Jeżeli zdecydujecie się na podróże, podróżujcie rozważnie. Bądźcie świadomi ryzyka. Państwa powinny wyciągnąć wnioski z nawrotu fali zakażeń po zeszłorocznym sezonie letnim, mimo realizowanych programów szczepień – wskazał Kluge na konferencji prasowej.

Dyrektor regionalny WHO mówił również o wysokiej transmisyjności tzw. wariantu indyjskiego koronawirusa, (nazywanego obecnie Delta), który jest obecny w Europie. Odpowiada on m.in za 91 proc. nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii, gdzie liczba nowych przypadków zachorowań drugi dzień z kolei przekroczyła 7 tys. Jak się szacuje, jest on o ok. 40-60 proc. bardziej zakaźny niż dotychczas dominujący wariant brytyjski (Alfa).
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe