Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Liczba zakażeń SARS-CoV-2 rośnie szybciej, niż prognozowali eksperci

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 09.09.2021
 
 
– Przekroczyliśmy barierę 500 nowych zakażeń dziennie. Jeśli dynamika by się utrzymała, poziom tysiąca zakażeń nie nastąpi pod koniec września, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało 8 września, że badania potwierdziły 533 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 11 osób z COVID-19. W porównaniu z danymi z 1 września o 167 osób wzrosła liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z kolei dwa tygodnie wcześniej, 25 sierpnia, resort zdrowia informował o 234 nowych przypadkach zakażeń.

Szef MZ podczas briefingu na Forum Ekonomicznym w Karpaczu ocenił, że dynamika zakażeń w ostatnich kilku dniach jest bardzo wysoka.

– Przekroczyliśmy barierę 500 zakażeń dziennie i jeśli dynamika by się utrzymała, należy oczekiwać, że poziom jednego tysiąca nie zostanie osiągnięty pod koniec września, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni – przekazał Niedzielski.

Podkreślił też, że w szpitalach nie odnotowano zwiększenia liczby przyjmowanych pacjentów. – Teraz napływ covidowych pacjentów do szpitali będzie naszym głównym obszarem zainteresowania – oświadczył szef resortu zdrowia.

MZ ogłosiło 8 września, że w szpitalach przebywa 588 chorych z COVID-19, w tym 66 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Tydzień wcześniej, 1 września, hospitalizowanych było 475 chorych z COVID-19, a 25 sierpnia – 374.

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe