Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Maseczki w szpitalach i aptekach do końca marca

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Marzena Sygut-Mirek
|
Źródło: PAP/Katarzyna Lechowicz-Dyl
Weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym ograniczenia epidemiczne – między innymi konieczność noszenia maseczek w szpitalach i aptekach – będą obowiązywać do 31 marca 2023 r.
Rozporządzenie – opublikowane 23 grudnia – weszło w życie 31 grudnia. Chodzi o zmienione rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Ograniczenia to pokłosie sytuacji epidemicznej
Przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania ograniczeń uzasadnione jest – jak wskazywano – między innymi aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również liczbą świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19 oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Zapowiedź już w listopadzie
Przedłużenie obowiązku noszenia maseczek w aptekach i szpitalach minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział – w rozmowie z Polską Agencją Prasową – w połowie listopada 2022 r. Akcentował wówczas, że „maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy i wirusa RSV”.

 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.