Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Na oddziałach intensywnej terapii w Lombardii wszyscy pacjenci covidowi to niezaszczepieni

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 06.09.2021
 
 
Doświadczenia z Włoch, gdzie czwarta fala koronawirusa i wzrost zachorowań zaczęły się kilka tygodni wcześniej niż w Polsce, pokazują, że do szpitali z ciężkimi objawami COVID-19 trafiają wyłącznie pacjenci niezaszczepieni.
Na oddziałach intensywnej terapii w Lombardii na północy Włoch przebywają z powodu COVID-19 tylko osoby, które nie zostały zaszczepione – podały władze. – Ta informacja powinna wystarczyć, by przekonać niezdecydowanych – oceniła Letizia Moratti z zarządu regionu.

W wypowiedziach dla telewizji RAI w piątek ordynatorzy oddziałów zaznaczyli, że wśród hospitalizowanych spoza OIOM-ów są też chorzy, którzy przyjęli tylko jedną dawkę szczepionki.

Lombardia, która w zeszłym roku była epicentrum epidemii, jest jednym z regionów o wysokim wskaźniku osób zaszczepionych. Zakończyło je tam 78 procent mieszkańców. W skali kraju po dwóch dawkach jest 70 procent ludności.

Krajowy instytut służby zdrowia podał, że 99,7 procent przypadków zakażeń we Włoszech spowodowanych jest przez wariant delta.

Dane potwierdzają, że sytuacja epidemiczna jest stabilna. Wskaźnik zakaźności koronawirusa spadł nieznacznie do 0,97, co oznacza, że jedna zainfekowana osoba zakaża mniej niż jedną następną.

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe