Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w aptekach przedłużony do końca grudnia

Wyślij:
Udostępnij:
Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 02.11.2022
 
 
W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z którą obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostaje przedłużony do 31 grudnia 2022 r.
Chodzi o nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Zapisano w niej przedłużenie do 31 grudnia 2022 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów określonych przepisami modyfikowanego aktu normatywnego. Obecne rozporządzenie mówi m.in., że do 31 października 2022 r. nakazuje się zakrywanie przy pomocy maseczki ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza oraz w aptekach.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, przedłużenie obowiązku noszenia maseczek w szpitalach i aptekach jest uzasadnione:
1) aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem;
2) sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Nowelizacja rozporządzenia wchodzi w życie z dniem 31 października 2022 r.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.