Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
KPRM

Prezydent przypomniał, że zbliża się pierwsza rocznica pandemii

Autor: Iwona Konarska |Data: 22.02.2021
 
 
Odbyło się drugie spotkanie prezydenta Dudy z medykami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19. Z oficjalnego nagrania wystąpienia prezydenta dowiedzieliśmy, że uczestniczyli w nim przedstawiciele szpitali centralnych, samorządowych, ratowników, stacji krwiodawstwa i pielęgniarek.
Fakt debaty nie był wcześniej zbytnio propagowany i został przykryty przez inne wydarzenia dnia. Samo wystąpienie prezydenta świadczyło o jej kurtuazyjnym charakterze (podziękowań nigdy dość). Być może w dyskusji (dostępnego nagrania w chwili przygotowania tekstu nie było) padły jakieś bliższe życiu postulaty, bo ze strony samego prezydenta nie było żadnego odniesienia do np. bulwersującej sytuacji, gdy część medyków nie dostaje dodatków covidowych. O tym ani słowa, za to w kraju, który ceni celebrowanie rocznic zapowiada się kolejna – prezydent przypomniał, że 4 marca będziemy obchodzić pierwszą rocznicę wykrycia przypadku zakażenia SARS-CoV-2.

Co jeszcze powiedział prezydent?

– Polska służba zdrowia zdała egzamin w trakcie pandemii. To ogromna zasługa wszystkich, którzy tworzą i realizują ochronę zdrowia – mówił prezydent i podziękował medykom za zaangażowanie w walkę z pandemią. – To przede wszystkim podziękowanie za ten bardzo trudny czas i za wszystkich, których udało się uratować od śmierci, a bardzo często od poważnych powikłań związanych ze skutkami koronawirusa – mówił Andrzej Duda do zebranych w Pałacu Prezydenckim.

Następnie zapewnił, że przez najbliższe lata, kiedy będzie sprawował urząd prezydenta, będzie otwarty na debatę na temat ochrony zdrowia i tego, jak ją uczynić jeszcze lepszą.

– Dzisiaj wyzwaniem jest realizacja Narodowego Programu Szczepień, abyśmy w jak najszybszym tempie pokonali pandemię. To nie tylko kwestia życia i zdrowia Polaków, ale także funkcjonowania naszej gospodarki – mówił Andrzej Duda.

Publikujemy wystąpienie prezydenta:

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe