Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Prof. Horban i jego wykład: COVID-19 - diagnostyka, obraz kliniczny, leczenie

Autor: Iwona Konarska |Data: 26.10.2020
 
 
Wykładowca przekazał odrobinę optymizmu. Przypomniał świńską grypę sprzed 11 lat - po pół roku wirus zmutował i stał się podobny do klasycznej grypy. - Może teraz też tak będzie - zastanawiał się prof. Horban sugerując, że być może na wiosnę wirus złagodnieje choć będzie bardziej zakaźny.
Gościem specjalnym III Warszawskich Dni Dermatologicznych był konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, prof. dr hab. med. Andrzej Horban.

Prof. Horban wygłosił online wykład: COVID-19 - diagnostyka, obraz kliniczny, leczenie, a także ustosunkował się do wątpliwości, odpowiedział też na pytania dermatologów.

W swoim wykładzie omówił m.in. kontrowersyjny temat odporności stadnej. Zapowiedział, że rekomendacje dotyczące leczenia COVID-19 będą dostępne na stronie Ministerstwa Zdrowia. Podkreślił też, że nawet łagodny przebieg COVID-19 jest wskazaniem do profilaktyki przeciwzakrzepowej, jeżeli obserwujemy podwyższone stężenie D-dimerów. A powtarzające się pytanie o szczepionkę? Prof. Horban ocenia, że ogólnodostępna będzie pod koniec przyszłego roku.
WAWDERM 2020, III Warszawskie Dni Dermatologiczne odbyły się od 22 do 24.10.
Opiekę merytoryczną sprawowała prof. dr hab. med. Lidia Rudnicka z zespołem Kliniki Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, a organizatorem była firma Termedia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.