Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz o funkcjonowaniu oddziałów chirurgicznych

Autor: Karolina Zientarska |Data: 24.03.2020
 
 
Jak wygląda praca personelu medycznego na oddziałach chirurgicznych? Na to pytanie odpowiada prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ekspert mówi także o środkach ochronnych, których powinni używać pacjenci podczas pandemii. Słowa prof. Banasiewicza komentuje Przemysław Brożyna, prezes Schulke Polska.


- W ostatnim czasie w mediach pojawiają się informacje o wstrzymaniu do Polski dostawy środków dezynfekcyjnych do szpitali przez zagraniczne koncerny. O to, czy rzeczywiście tak jest, zapytaliśmy Przemysława Brożynę, prezesa Schulke Polska.

Sytuacja z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie jest trudna, co skutkuje pojawianiem się fałszywych informacji. Zdecydowanie chciałbym zdementować informacje na temat wstrzymania do Polski dostaw środków dezynfekcyjnych. W tym czasie obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na nasze produkty w obszarze dezynfekcji i antyseptyki i staramy się sprostać tym wyzwaniom na ile to tylko możliwe – komentuje prezes Schulke Polska Przemysław Brożyna.

Nasz priorytet to zapewnienie ciągłości dostaw do szpitali niezbędnych środków dezynfekcyjnych i antyseptycznych. W tym czasie jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi odbiorcami przekazując na bieżąco jak wygląda kwestia dostaw i dostępności naszych produktów. Wdrożyliśmy rozwiązania, które pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnych, a także samego procesu dystrybucji. Jesteśmy w stałym kontakcie z agendami rządowymi, w tym z Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Jakie oferujecie państwo produkty, które są skuteczne wobec szczepów koronawirusa wywołującego COVID-19?

Najważniejszymi produktami do walki z COVID-19 są preparaty do dezynfekcji rąk na bazie etanolu o stężeniu powyżej 70 proc. - zgodnie z zaleceniami rekomendowanymi przez WHO. Ten warunek spełniają produkty z grupy Desderman. Nie mniej ważna jest szybka dezynfekcja otoczenia, w tym także pacjenta - do tego rekomendujemy użycie wszystkich produktów grupy Mikrozid w postaci chusteczek i płynów gotowych do użycia.

Równie ważna jest opieka nad pacjentem w celu zmniejszenia ryzyka powikłań w trakcie hospitalizacji, rekomendujemy więc użycie produktów z zawartością oktenidyny, która jest skuteczna nie tylko przeciw bakteriom, grzybom, ale także przeciw wirusom osłonkowym do których grupy zalicza się koronawirus, np. bardzo popularny Octenisept-lek stosowany w leczeniu ran, skóry i błony śluzowej (również gardła i nosa).

Chciałabym podkreślić, iż firma Schulke od 130 lat dostarcza rozwiązań w walce z zakażeniami, a nasi pracownicy na bieżąco udzielają informacji merytorycznych na temat stosowania naszych środków i innych problemów.

Jesteś lekarzem? Dowiedz się jak prowadzić telekonsultacje online. Zapisz się na bezpłatne szkolenie online >>
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe