Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta

Rzecznik rządu o Łukaszu Szumowskim: Rzeczywiście zachorował

Źródło: TVN24
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 14.10.2020
 
 
Były minister zdrowia Łukasz Szumowski ma objawy SARS-CoV-2 i trafił do szpitala. Problemy z oddychaniem i duszności spowodowały, że wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej.
Przypomnijmy, że 28 września pojawiła się informacja, że Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Już dzień później minister przekazał, że wyzdrowiał i zakończył kwarantannę. Po dwóch tygodniach trafił do szpitala z pozytywnym wynikiem testu.

- Nie rozmawiałem z ministrem Szumowskim, natomiast z informacji, które posiadam, to najprawdopodobniej miał za pierwszym razem fałszywie pozytywny wynik, tak się czasami zdarza. To znaczy otrzymał informację, że jest chory, ale przy ponownym teście okazało się, że nie jest chory, miał prawo myśleć, że zachorował, a później rzeczywiście zachorował - tłumaczył w "Rozmowie Piaseckiego" rzecznik rządu Piotr Mueller.

Jak wskazał rzecznik rządu, drugą opcją jest ponowne zachorowanie byłego ministra. - Chociaż raczej bym obstawiał tę pierwszą opcję - dodał.

Według Wirtualnej Polski, która pierwsza podała informację o pobycie ministra w szpitalu, miał on zarazić się od córki. Z kolei na pytanie dziennikarza z money.pl o samopoczucie, jak podaje Wirtualna Polska, minister odpowiedział: - Bywało lepiej.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe