Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
PSP

Strażacy z uprawnieniami ratowników skierowani do walki z SARS-CoV-2

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 21.10.2020
 
 
Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak podjął decyzję o skierowaniu do walki z wirusem SARS-CoV-2 strażaków mających uprawnienia ratownictwa medycznego. W pierwszej kolejności do Warszawy zostanie delegowanych 50 ratowników.
Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak podczas telekonferencji z komendantami wojewódzkimi polecił wytypowanie osób, które będą mogły być skierowane do pomocy w walce z koronawirusem Sars-Cov-2.

W pierwszej kolejności 50 strażaków z uprawnieniami w zakresie ratownictwa medycznego ma trafić do Warszawy. Kolejnych 50 strażaków-ratowników pozostanie w rezerwie.

Rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski dodał, że przeszkolenie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy mają wszyscy strażacy PSP, natomiast dyplom ratownictwa medycznego ma 2,4 tys. spośród nich, z czego ośmiuset pracuje dodatkowo w Państwowym Ratownictwie Medycznym, jeżdżąc w zespołach wyjazdowych karetek pogotowia. To najprawdopodobniej te osoby będą kierowane do działań związanych z koronawirusem.

Państwowa Straż Pożarna od początku epidemii bierze udział w działaniach prowadzonych w związku z COVID-19. Dyżurują w ponad 380 polowych izbach przyjęć, a także przewożą próbki do badań, czy – w razie potrzeby – dowożą żywność dla osób objętych kwarantanną.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe