Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Szczepionka Pfizera jest skuteczna u dzieci w wieku 12-15 lat

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 13.04.2021
 
 
Badania kliniczne III fazy pokazują, że szczepionka przeciw COVID-19 firmy Pfizer jest w 100 proc. skuteczna u dzieci w wieku 12-15 lat – poinformował prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.
– W badaniu wzięło udział 2260 nastolatków. Zaszczepieni wykazali silną odpowiedź przeciwciał bez poważnych skutków ubocznych – napisał 13 kwietnia na Twitterze szef URPL, załączając link do informacji na ten temat.

31 marca amerykański koncern Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech poinformowały, że testy dowiodły, że ich szczepionka na COVID-19 jest skuteczna i bezpieczna dla dzieci w wieku 12-16 lat. Podano wówczas, że w najbliższych tygodniach firmy wystąpią o jej dopuszczenie na rynek amerykański.

Dyrektor wykonawczy Pfizera Albert Bourla informował wtedy w komunikacie, że koncern ma nadzieję, że uda się rozpocząć szczepienia nastolatków przed początkiem nowego roku szkolnego.

W badaniu klinicznym wśród 2260 dzieci, którym podano placebo, wystąpiło 18 infekcji koronawirusem. W grupie zaszczepionej prawdziwym preparatem nie stwierdzono żadnych zakażeń.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe