Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Szczyt zachorowań na COVID-19 nastąpi na przełomie lutego i marca – przewiduje MZ

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Monika Stelmach
|
Źródło: PAP
Szczyt zachorowań na COVID-19 może nastąpić pod koniec lutego lub na początku marca, wówczas może być około 5 tys. przypadków zakażeń na dobę – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zachęcił do szczepień przeciwko COVID-19 i grypie.
Wiceminister zdrowia w telewizji wp.pl poinformował, że w Polsce wykryto dwa przypadki nowego subwariantu omikrona tzw. krakena.

– Te dwa przypadki są z województwa łódzkiego. To jest nowy wariant omikrona, który zaczyna wypierać swoich poprzedników – wskazał wiceszef MZ.

Zwrócił uwagę, że zakaźność nowego subwariantu jest o wiele większa niż w przypadku innych odmian koronawirusa. – Zakażenie nim nie powoduje jednak cięższego zachorowania. To jest ta dobra informacja – zaznaczył wiceminister.

Kraska poinformował, że czwartkowe dane wskazują na 532 przypadki COVID-19. "Niestety, prognozy, które otrzymujemy, pokazują, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywała" - powiedział.

Jak dodał, szczyt zachorowań może nastąpić na przełomie lutego i marca. "Mimo że nowy wariant jest bardziej zakaźny, to rozprzestrzenia się stosunkowo wolniej niż jego poprzednicy" - zaznaczył wiceminister zdrowia. Jak dodał, w szczycie zakażeń może być około 5 tys. przypadków na dobę.

Wiceszef MZ zachęcił do szczepień zarówno przeciwko COVID-19, jak i grypie.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.