Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Szpital psychiatryczny w Rybniku rozpoczął rehabilitację psychiatryczną po COVID-19

Udostępnij:
Oferta rybnickiego szpitala jest skierowana do osób, które po przebyciu COVID-19 doświadczają objawów depresji, lęku, bezsenności, napięcia, zaburzeń uwagi, pamięci i innych dolegliwości w sposób negatywny wpływających na ich codzienne funkcjonowanie. Rehabilitację można rozpocząć do 6 miesięcy od zakończenia leczenia COVID-19.
Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku zapewnia pacjentom tego oddziału opiekę interdyscyplinarnego zespołu terapeutycznego w składzie: lekarz psychiatra, psychoterapeuta, psycholog, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy, a także terapię indywidualną lub grupową, rehabilitację funkcji poznawczych, wsparcie psychologiczne, terapię zajęciową, treningi relaksacyjne, wspomaganie rehabilitacyjne schorzeń współistniejących oraz edukację zdrowotną.

Aby skorzystać z programu rehabilitacji psychiatrycznej, trzeba przedstawić skierowanie do szpitala psychiatrycznego, które jest ważne 14 dni od daty wystawienia, zaświadczenie o przechorowaniu COVID-19 w ostatnich 6 miesiącach, badanie obrazowe płuc, tomografię komputerową lub rentgen klatki piersiowej z opisem, wykonane w trakcie lub po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby, oraz oświadczenie, że pacjent nie korzystał wcześniej z innej formy rehabilitacji po przebyciu COVID-19.

Pobyt na oddziale, refundowany przez NFZ, trwa od 4 do 8 tygodni. Decyzje w sprawie indywidualnego planu rehabilitacji podejmuje interdyscyplinarny zespół terapeutyczny, w zależności od potrzeb i możliwości danego pacjenta.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.