Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Ten tydzień będzie przełomowy

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Konarska
|
Źródło: PAP/Karolina Kropiwiec
Jesteśmy teraz w szczycie wiosennej fali koronawirusa, mamy prawie 5 tys. nowych przypadków. Wirus niestety nie odpuszcza. Widzimy to także w liczbie hospitalizowanych, jest też rekordowa – ponad 2,6 tys. osób – poinformował 7 marca wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Wiceszef Ministerstwa Zdrowia poinformował w Programie I Polskiego Radia, że zgodnie z najnowszym raportem w Polsce potwierdzono 4834 nowe przypadki COVID-19.

– Takiej liczby nowych zakażeń, jeśli chodzi o COVID-19, nie mieliśmy od dawna. Nasze prognozy to przewidywały. Jesteśmy teraz w szczycie fali wiosennej. Myślę, że ten tydzień będzie przełomowy, bo prognozy, które otrzymujemy (...) pokazują, że potem będzie już tendencja spadkowa – stwierdził wiceminister Kraska.

Przekazał, że ostatniej dobry zmarło 18 osób z COVID-19. – Wirus niestety nie odpuszcza. Widzimy to także w liczbie osób, które są hospitalizowane. To też jest teraz rekordowa liczba – ponad 2600 osób. 44 osoby są podłączone do respiratora, czyli są w stanie ciężkim – podkreślił wiceminister.

Wyraził nadzieję, że to już „ostatni pomruk COVID-19, jeżeli chodzi o wiosnę 2023”.
Wiceszef resortu zdrowia zwrócił uwagę, że wirusy atakują także dzieci. – Prawie 65 proc. łóżek w szpitalach jest zajętych przez dzieci – podał.

Pytany, co jest groźniejsze, grypa czy COVID-19, wiceminister odpowiedział, że pod względem śmiertelności jest to covid.

– Grypa pod względem powikłań stałych, szczególnie jeśli chodzi o układ sercowo-naczyniowy, zostawia czasem ślad do końca życia. I to najczęściej dotyczy osób młodych – zaznaczył Waldemar Kraska.

Tytuł pochodzi od redakcji
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.