Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

W 2022 roku będziemy potrzebować nowych szczepionek przeciwko COVID-19

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 05.10.2021
 
 
Prezes niemieckiej firmy BioNTech, która wspólnie z amerykańskim koncernem farmaceutycznym Pfizer opracowała pierwszą szczepionkę przeciwko COVID-19, ogłosił, że konieczne będzie stworzenie nowej formuły, skutecznie broniącej przed kolejnymi mutacjami SARS-CoV-2.
Ugur Sahin powiedział w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Financial Times”, że obecne warianty SARS-CoV-2 nie różnią się na tyle od mutacji podstawowej, by zagrozić trwającym kampaniom szczepień. Zaznaczył jednak, że nowe warianty będą w stanie obejść system immunologiczny, a ich pojawienie się oszacował na połowę 2022 roku.

– W tym roku nowa szczepionka jest zupełnie niepotrzebna, jednak do połowy następnego roku sytuacja może się diametralnie zmienić. To ewolucja, która tak naprawdę dopiero się zaczęła – ostrzegł Sahin.

We wrześniu firmy BioNTech i Pfizer przedstawiły amerykańskim organom regulacyjnym wstępne dane dotyczące stosowania szczepionki u dzieci w wieku od 5 do 11 lat. U dzieci podawana będzie zmniejszona dawka preparatu – mniej więcej jedna trzecia ilości zalecanej osobom dorosłym.

 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.