Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

W kwietniu maseczki w placówkach ochrony zdrowia wciąż obowiązkowe

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Monika Stelmach
|
Źródło: PAP
Obowiązek zakrywania przy pomocy maseczki nosa i ust w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie przedłużony do 30 kwietnia 2023 r. – wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego 29 marca na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Został on skierowany do podpisu premiera.

Przedłużenie do końca kwietnia obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest, jak wskazano, m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19.

Za przedłużeniem, jak podano, przemawia też odnotowywana liczba zakażeń wirusem grypy, która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji.

Jako uzasadnienie wskazano sytuację w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

W projekcie przewiduje się wprowadzenie modyfikacji o charakterze porządkującym, wynikających ze zmiany podmiotu prowadzącego Krajowy Rejestr Pacjentów z COVID-19 – z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie na jednostkę podległą ministrowi zdrowia właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia.

Rozporządzenie ma wejść w życie 31 marca 2023 r.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.