Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

W tydzień podwoiła się liczba zdiagnozowanych przypadków COVID-19

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 07.09.2021
 
 
– We wtorek 7 września mamy ponad 400 nowych przypadków zakażenia COVID-19, o ponad 42 proc. więcej w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Rośnie również liczba osób hospitalizowanych, w tej chwili mamy 579 pacjentów z COVID-19, w ciągu doby przybyło 41 chorych – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
W programie „Sygnały dnia” Polskiego Radia wiceminister zaapelował o szczepienie się przeciwko COVID-19 i przypomniał, że niestety osoby niezaszczepione najczęściej trafiają do polskich szpitali. – Mamy 579 pacjentów, którzy przebywają w szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem i w ciągu doby przybyło 41. Widzimy, że oprócz większej liczby zakażonych pewna grupa musi być hospitalizowana – dodał Kraska.

Wiceminister, zapytany o prognozy dotyczące dziennych przypadków zakażenia koronawirusem, odpowiedział, że w połowie września będziemy mieli bardzo miarodajne prognozy. – Wiele czynników na to wpływa, m.in. powroty dzieci do szkół, powroty Polaków z wakacji, bo oczywiście to jest związane z migracją, czyli przemieszczaniem się – mówił Waldemar Kraska.

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe