Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

WHO: COVID-19 nie jest chorobą sezonową

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 30.07.2020
 
 
Tagi: koronawirus, WHO
– COVID-19 nie można porównywać do grypy, ponieważ to nie jest choroba sezonowa. Wydaje się, że pora roku nie ma wpływu na przenoszenie się wirusa – mówi Margaret Harris, rzeczniczka prasowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ostrzegając przed błędnym przekonaniem, że latem jesteśmy bezpieczniejsi i mniej narażeni na infekcję koronawirusem.
– Ludzie wciąż myślą o porach roku. Wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że jest to nowy wirus, który zachowuje się inaczej. Nie możemy go porównywać do grypy – tłumaczy Margaret Harris zaznaczając, że SARS-CoV-2 nie zachowuje się jak wirus grypy, którego aktywność osłabia się lub nasila zależnie od pory roku.

Przedstawicielka WHO przestrzega także przed myśleniem o pandemii w kategoriach fal. – To będzie jedna duża fala. Ona nieco się podnosi i opada. Najlepsze, co można zrobić, to ją spłaszczać – wyjaśnia.

Harris przyznała, że problemem dla systemu służby zdrowia może być fala atakującej zimą grypy połączona z trwającą pandemią koronawirusa, dlatego zachęciła wszystkich do zaszczepienia się na grypę.

Przeczytaj także: „Prof. Brygida Knysz: COVID-19 to nowa choroba, która zostanie z nami na lata” i „Dr Paweł Grzesiowski: Jeszcze daleko do wygaśnięcia epidemii ”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe