Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Waldemar Kraska: Będzie czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla personelu medycznego

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 11.08.2022
 
 
Mamy pozytywną opinię w sprawie zaszczepienia personelu medycznego, który ma kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19, czwartą dawką szczepionki już teraz – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Wiceszef resortu zdrowia pytany w RMF FM o czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 odpowiedział, że podanie zmodyfikowanej, czwartej dawki szczepionki było planowane na początek września, ale może się to opóźnić.

Ponad milion osób zapisało się na czwartą dawkę, ponad 750 tys. się już zaszczepiło – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Odnosząc się do statystyk, Kraska stwierdził, że osoby z grupy ryzyka podeszły do tego bardzo odpowiedzialnie.

– Ponadto mamy pozytywną opinię rady ds. szczepień, żeby pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 – a prawie każdy pracownik może mieć taki kontakt – mogli już teraz zaszczepić się czwartą dawką – poinformował.

Kraska był również pytany, czy zostaną wprowadzone restrykcje sanitarne. Odpowiedział, że jeżeli będzie dużo zakażeń i hospitalizacji, to mogą zostać wprowadzone obostrzenia, np. obowiązek noszenia maseczek w komunikacji publicznej i wszystkich miejscach, w których nie można zachować dystansu.

– Nie przewidujemy nauki zdalnej, ale monitorujemy sytuację i obserwujemy, jak inne kraje europejskie się przygotowują – podsumował.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.