Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Wycena leczenia pacjentów covidowych na podstawie saturacji

Źródło: NFZ, PAP
Autor: Monika Stelmach |Data: 04.11.2020
 
 
Tagi: NFZ
Szpitale II i IV poziomu otrzymają za każdy dzień leczenia pacjentów w stanie ciężkim, z saturacją poniżej 95 proc., 630 zł – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia. W środę wejdzie w życie zarządzenie prezesa funduszu w tej sprawie.
– Zarządzenie prezesa NFZ wprowadza, wykorzystywane w rekomendacjach PTEiLChZ (Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych) do oceny klinicznej aktywności choroby u pacjentów już hospitalizowanych, kryterium oparte na saturacji – powiedziała Sylwia Wądrzyk, rzecznik NFZ .

Zgodnie z decyzją prezesa NFZ szpitale II i IV poziomu otrzymają za każdy dzień leczenia pacjentów w stanie ciężkim, z saturacją poniżej 95 proc., 630 zł. W przypadku pacjentów z saturacja równą lub wyższa niż 95 proc. będzie to 330 zł. Zarządzenie weszło w życie 4 listopada br.

Minister zdrowia Adam Niedzielski informował w ubiegłym tygodniu, że stawki za leczenie pacjenta covidowego zostaną zróżnicowane tak, by w szpitalach byli leczeni najciężej chorzy. Zróżnicowanie, jak pierwotnie zakładano, miało nastąpić zależnie od tzw. skali CRB-65.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe