Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Wytyczne dla pacjentów przyjmowanych do szpitali

Źródło: PAP/Wiktoria Nicałek
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 28.10.2021
 
 
– Rada Medyczna i Ministerstwo Zdrowia razem przygotowali wytyczne dla pacjentów, którzy są przyjmowani do szpitali, a także dla osób, które będą ich odwiedzały. Premiowane będą osoby zaszczepione – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Wiceminister Kraska był pytany na briefingu prasowym, kiedy będą wytyczne dla miejskich szpitali, by chorzy na COVID-19 nie mieszali się z osobami zdrowymi.

– Rada Medyczna razem z Ministerstwem Zdrowia już przygotowała wytyczne dla pacjentów, którzy są i będą przyjmowani do szpitali, a także dla osób, które będą ich odwiedzały. Tutaj także będą promowane osoby, które są zaszczepione, wtedy nie będą musiały być poddawane testom. Chcemy, aby niezaszczepieni pracownicy szpitali byli dwa razy w tygodniu testowani na obecność koronawirusa – odpowiedział Waldemar Kraska.

Wiceszef MZ był też pytany, dlaczego na uczelniach medycznych studenci nie muszą nosić maseczek w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w świetlicach, podczas gdy analitycy mówią, że obecna fala to między innymi efekt powrotu na uczelnie.

Kraska oznajmił, że decyzję w tej sprawie pozostawiono rektorom i to oni podejmą decyzje w tej kwestii.

Ministerstwo Zdrowia podało 28 października, że badania potwierdziły 8378 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w woj. mazowieckim – 1673, i w lubelskim – 1485. Zmarło 101 osób z COVID-19 – przekazał resort zdrowia.

Nowe zakażenia – jak poinformowało ministerstwo – wykryto u osób z województw: mazowieckiego (1673), lubelskiego (1485), podlaskiego (755), łódzkiego (592), śląskiego (467), zachodniopomorskiego (432), dolnośląskiego (381), pomorskiego (368), wielkopolskiego (357), podkarpackiego (356), małopolskiego (346), warmińsko-mazurskiego (340), kujawsko-pomorskiego (313), lubuskiego (150), świętokrzyskiego (135) i z opolskiego (134). Resort podał, że w informacjach o 94 zakażeniach nie wskazano adresu, dane te uzupełni inspekcja sanitarna.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.