Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Youri Klochan

COVID-19 wymienia dyrektorów szpitali

Źródło: TOK FM
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 20.10.2020
 
 
Stanowisko stracił Robert Krawczyk, dyrektor największego szpitala w Polsce, czyli Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Warszawie. W zeszłym tygodniu odwołano prezesa warszawskiego Szpitala Czerniakowskiego.
Oficjalnie: Umowa o pracę dyrektora Roberta Krawczyka była zawarta na czas określony. Rektor postanowił jej nie przedłużać - mówiła w rozmowie z TOK FM Anna Łukasik, która przejmuje kierowanie UCK. Przyznaje, że jej pierwszym działaniem będzie organizacja nowych miejsc dla pacjentów z COVID, które UCK jest zobligowane przygotować na mocy postanowień ministra zdrowia.

Nieoficjalnie: Wiadomo, że o zakończeniu współpracy zadecydowała sytuacja w szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus, jednym z trzech należących do UCK.

TOK FM dotarło do listu, w którym lekarz wyznaczony do dyżuru na oddziale COVID-owym opisuje, że brakowało tam wszystkiego od leków, przez śluzy i podział na strefy brudne i czyste. Przede wszystkim nie było jednak odpowiednich miejsc do podawania tlenu.

Dyrektor Krawczyk był szefem UCK od początku jego istnienia, czyli od momentu połączenia trzech szpitali klinicznych w Warszawie.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.