SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Fundacja Okulistyka 21 zaprasza artystów plastyków do przesyłania prac konkursowych
Źródło: ML
Autor: Małgorzata Lipko |Data: 07.02.2018
 
 
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Grzybowski, kierownik Katedry Okulistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Kierownik Instytutu Okulistycznych Badań Naukowych, został zaproszony do komisji w prestiżowym konkursie Miradas International Art Contest 2018. Jest to konkurs dla artystów z całego świata mający na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa za pomocą sztuki na problemy związane z opieką okulistyczną, dbaniem o dobry wzrok oraz zapobieganiem ślepocie.
Miradas International Art Contest 2018 składa się z 2 etapów, w których bierze udział: Argentyna, Australia, Austria, Brazylia, Chiny, Egipt, Grecja, Izrael, Kolumbia, Kostaryka, Kuwejt, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, Urugwaj i USA. Na początku każdy ekspert z komisji zbiera prace ze swojego kraju, a następnie wybiera od 1 do 3 prac i prezentuje je jury wgrywając ich zdjęcia na specjalny portal.
Drugi etap to wybór najlepszego dzieła – każdy z komisji głosuje na 1 wybrany obraz, przy czym nie może głosować na pracę ze swojego kraju. Dzieło z największą ilością głosów wygrywa, a artysta dostaje nagrodę pieniężną (w 2016 r. zwycięzca otrzymał 4000 dolarów) oraz publikację zdjęcia swojego obrazu na okładce prestiżowego czasopisma Journal of Refractive Surgery. Zwycięskie obrazy były także wielokrotnie publikowane na łamach innych czasopism, książek okulistycznych, a nawet materiałach graficznych zapraszających na światowe kongresy, co tylko dowodzi możliwość przenikania się świata sztuki i nauki.
Fundacja Okulistyka21,zaprasza chcących wziąć udział w konkursie o przesłanie zdjęcia swojego obrazu o tematyce okulistycznej z informacją nt. artysty: imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu, adres, kraj oraz obrazu: tytuł, technika, wymiary, opis na adres: fundacja.okulistyka21@gmail.com – ze względu na ograniczenia pojemnościowe skrzynki należy przesłać link do pobrania pliku (plik powinien posiadać jak najlepszą rozdzielczość, żeby zdjęcie nadawało się do druku). Prace można nadsyłać do 14 maja.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe