Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

III Ogólnopolska Konferencja PANDa z sesją dla rodziców

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 19.08.2022
 
 
Poznaliśmy już szczegółowy program trzeciej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Polskiej Akademii Niepełnosprawności Dziecięcej, odbywającej się w Warszawie 30 września i 1 października. Nie zabrakło w nim sesji przeznaczonej dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością.
Sesja odbędzie się drugiego dnia konferencji, a jej moderatorem jest mgr Liliana Klimont, pracownik Oddziału Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego Akershus w Oslo, a także instruktor terapii neurorozwojowej Bobath.

Kwestia pozycjonowania jest kluczowym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), na jego postępy w rehabilitacji, a także na ewentualne pojawienie się wtórnych problemów w wieku starszym. O znaczeniu pozycjonowania będzie mowa w pierwszym wykładzie.

Frame running jest sportem przystosowanym dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy nie mogąc biegać w typowy sposób, korzystają z trójkołowej ramy z siodełkiem i wsparciem dla ciała. Sportowiec napędza ramę za pomocą stóp i kieruje nią, wykorzystując mobilność rąk i/lub ramion. Dzięki temu osoby z porażeniem mózgowym mogą brać udział w zajęciach rekreacyjnych i skutecznie poprawić ogólną sprawność, siłę oraz psychofizyczne samopoczucie. Frame running jako szansa na realizację potrzeb, marzeń, pasji i zwiększenie niezależności będzie tematem drugiego wykładu sobotniej sesji.

Współcześnie wiele mówi się na temat jakości życia osób cierpiących na różnego typu schorzenia i deficyty ruchowe. Jak tę kwestię przełożyć na codzienne życie dzieci z niepełnosprawnością – o tym powiedzą wykładowcy podczas wykładu trzeciego.

Sesję dla rodziców zwieńczy wykład dotyczący zastosowania zaopatrzenia ortopedycznego w mózgowym porażeniu dziecięcym, będący w zamyśle praktycznym przewodnikiem dla rodziców.

PROGRAM KONFERENCJI
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.