Specjalizacje, Kategorie, Działy

Szczegółowy program IX Konferencji Flebologia Estetyczna

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krzysztof Zielonka
|
Jak leczyć niewydolność żył powierzchownych u pacjenta z chorobą tętnic? Czy można przewidzieć progresję przewlekłej choroby żylnej i jej uniknąć? Jakie metody obrazowania są stosowane w diagnostyce i leczeniu żył retikularnych i telangiektazji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą wykładowcy podczas konferencji Flebologia Estetyczna 7 i 8 października w Warszawie.
To renomowane spotkanie poświęcone chorobom żył odbędzie się już po raz dziewiąty. Poznaliśmy właśnie szczegółowy program wydarzenia, na który składa się siedem merytorycznych sesji, a także wiele warsztatów. Jeśli chodzi o te ostatnie, przewidziano m.in. przedstawienie termicznych i nietermicznych technik ablacji, warsztaty z kompleksowego leczenia owrzodzeń, a także analizy obrazów MR w diagnostyce chorób żył.

Warto również zwrócić uwagę na warsztaty „Kompresjoterapia na nowo. Obalamy mity. Kompresja – sztuka, czy nauka?”, podczas których kwestia leczenia uciskowego będzie zaprezentowana w sposób kompleksowy i zweryfikowane zostaną powszechne przekonania na ten temat.

Podczas pierwszej sesji wykładowej uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z wieloma prezentacjami dotyczącymi przewlekłej choroby żylnej, jej progresji, diagnostyki i hemodynamiki. Tematem kolejnej sesji będzie leczenie zachowawcze tego schorzenia.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od wykładów poświęconych leczeniu niewydolności żył powierzchownych oraz przeszywających, w tym metodom terapii niewydolności żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej.

Sesja czwarta to prezentacje tips & tricks, które pokażą, jak uzyskać dobre wyniki leczenia schorzeń żył, zwłaszcza przy użyciu ablacji termicznej, kleju wewnątrznaczyniowego, ablacji mechanochemicznej, skleroterapii oraz mini- i mikroflebektomii.

Podczas ostatniej sesji wykładowej zostaną zaprezentowane strategie postępowania w wybranych sytuacjach klinicznych i analizy przypadków.

Zapraszamy do zapoznania się z programem na stronie konferencji i do rejestracji!

STRONA KONFERENCJI
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.