"Uprzejmie donoszę", czyli urzędnicy skarżą na poprzedników

Udostępnij:
Prokuratura Okręgowa w Warszawie i podległe jej prokuratury rejonowe prowadzą dziewięć śledztw po tak zwanych audytowych zawiadomieniach ministerstw i innych centralnych organów. Od listopada 2015 roku do początku czerwca złożono ich 21. W ile spraw zamieszanych jest system ochrony zdrowia?
- Dwa zawiadomienia skierowały: Komenda Główna Policji, Centralne Biuro Antykorupcyjne i Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia. Po jednym zawiadomieniu przesłano z: Kancelarii Prezydenta, resortu finansów wspólnie z resortem zdrowia, resortu infrastruktury i budownictwa, Ministerstwa Rozwoju, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego - czytamy na stronie internetowej "Tvn24.pl". Sprawy dopiero się zaczynają, natomiast prokuratorzy umorzyli już śledztwo w sprawie dwóch zawiadomień Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia, które dotyczyły realizacji umów zakupu system informatycznego.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.