83 milionów złotych na centra symulacji medycznej do kształcenia pielęgniarek

Udostępnij:
Resort poinformował, że od 11 maja będzie przyjmować wnioski w konkursie na monoprofilowe centra symulacji medycznej w zakresie kształcenia pielęgniarek i położnych.
- Dofinansowanie będą mogły otrzymać projekty dotyczące przygotowania i wdrożenia programu rozwojowego podnoszącego poziom kształcenia uczelni, który przyczyni się do poprawy jakości nauczania praktycznego - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Konkurs jest kierowany do podmiotów uprawnionych do stacjonarnego kształcenia na kierunkach pielęgniarskich i położniczych na poziomie studiów pierwszego stopnia, kształcących na tych kierunkach co najmniej od roku akademickiego 2013/2014. Grupą docelową projektu będą studenci pielęgniarstwa i położnictwa oraz uczelnie, które opracują program rozwojowy uczelni oraz utworzą/rozwiną monoprofilowe centra symulacji medycznej.

Resort przyjmuje wnioski od 11 maja do 14 czerwca.

Więcej informacji o konkursie można przeczytać na stronie resortu w zakładce: "5.3 Monoprofilowe Centra Symulacji Medycznej - kształcenie pielęgniarek i położnych".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.