Wyślij
Udostępnij:
 
 

Aplikacja przygotowana przez ZUS wymaga poprawek

Źródło: TK, Federacjapz.pl
Redaktor: Tomasz Kotliński |Data: 25.01.2016
 
 
Przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego wydali oświadczenie w sprawie zwolnień w systemie elektronicznym ZUS. Zdaniem organizacji lekarze powinni wstrzymać się z korzystaniem z tej aplikacji.
Porozumienie Zielonogórskie, ale również Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Polska Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia, do czasu poprawienia systemu nie rekomendują lekarzom zakładania kont na portalu i wystawiania zwolnień w systemie elektronicznym ZUS. Żąda uproszczenia systemu wystawiania e-zwolnień. Stworzenia przez ZUS interfejsu pozwalającego na swobodne komunikowanie się z systemem e-ZLA aplikacji gabinetowych. Rozwiązania kwestii wystawiania zwolnień lekarskich w sytuacji braku dostępu do internetu. Określenia refundacji kosztów związanych z wprowadzeniem systemu e-zwolnień.

W ocenie POL lekarze powinni wstrzymać się z korzystaniem z aplikacji e-zwolnień by pozwolić politykom i Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych na efektywne wykorzystanie dwuletniego okresu przejściowego. Uważamy, że jest to wystarczający czas na przeprowadzenie niezbędnych zmian legislacyjnych i informatycznych – informują przedstawiciele Federacji Porozumienie Zielonogórskie
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe