Archiwum

Autoimmunologiczne choroby skóry ►

Udostępnij:
Panel dyskusyjny „Autoimmunologiczne choroby skóry. Pacjent w centrum uwagi” odbędzie się 11 października podczas szóstej edycji kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny. Start o godz. 15.15. W tematykę panelu wprowadza jego moderator dr n. med. Jakub Gierczyński.
Omawiane będzie między innymi znaczenie personalizacji i wczesnego włączenia leczenia w obszarze dermatologicznych chorób autoimmunologicznych, niewątpliwe sukcesy w obszarze dermatologii, a także priorytety i niezaspokojone potrzeby zdrowotne.

Warto podkreślić, że dermatologia w Polsce nadrabia wieloletnie zaległości. Widzimy, że poprawia się dostęp refundacyjny do skutecznych terapii w łuszczycy i atopowym zapaleniu skóry (AZS), jednak wyzwaniem jest refundacja nowych leków i wskazań w łuszczycy oraz w AZS. Z ważnych tematów, które będą omawiane w trakcie panelu, wymienić trzeba znaczenie personalizacji i wczesnego włączenia leczenia w obszarze dermatologicznych chorób autoimmunologicznych, takich jak łuszczyca i AZS. Jednocześnie optymalizacji i poprawy wyceny świadczeń wymagają programy lekowe oraz ambulatoryzacja świadczeń w dermatologii – te wszystkie problemy wypunktują uczestnicy debaty.

Do panelu zaproszeni zostali:
– wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski,
– prof. Joanna Narbutt, konsultant krajowa w dziedzinie dermatologii, kierownik Kliniki Dermatologii UM w Łodzi,
– prof. Witold Owczarek z Kliniki Dermatologii WIM,
– prezes Dagmara Samselska, przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, fundatorka i prezes AMICUS Fundacji Łuszczycy i ŁZS,
– prof. Irena Walecka, kierownik Kliniki Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Debatę poprowadzi dr n. med. Jakub Gierczyński, ekspert systemu ochrony zdrowia.

Wypowiedź moderatora dr. Jakuba Gierczyńskiego do obejrzenia poniżej.Więcej o konferencji na stronie: www.termedia.pl/Wizja-Zdrowia.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.